Main Menu
User Menu

Rokycany, Dělostřelecké kasárny

Rokycany, Artillery Barracks

     
Název:
Name:
Dělostřelecké kasárny
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecké kasárny Rokycany
Další názvy:
Other Names:
Staré kasárny
Obec:
Municipality:
Rokycany
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°44'16.60"N 13°35'22.18"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1899
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1927-24.09.1938
Dělostřelecký oddíl I/102
1st Artillery Battalion
DD.04.1933-DD.05.1938
Dělostřelecký oddíl II/102
2nd Artillery Battalion
01.09.1933-24.09.1938
Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 102
Replacement Battalion of the 102nd Artillery Regiment
01.10.1945-01.10.1947
Dělostřelecký oddíl 266
266th Artillery Division
01.10.1945-01.10.1947
Dělostřelecký pluk 8
8th Artillery Regiment
01.10.1947-DD.MM.1949
4. dělostřelecká brigáda
4th Artillery Brigade
01.10.1947-01.10.1949
Dělostřelecký oddíl 303
303rd Artillery Division
01.10.1947-01.10.1949
Dělostřelecký oddíl 313
313th Artillery Division
01.10.1949-01.01.1951
Dělostřelecký pluk 203
203rd Artillery Regiment
DD.MM.1949-01.11.1950
1. dělostřelecká brigáda
1st Artillery Brigade
10.11.1950-01.10.1956
43. dělostřelecký pluk
43rd Artillery Regiment
01.01.1951-01.11.1955
203. protitankový pluk
203rd Anti-Tank Regiment
01.10.1951-01.10.1956
98. raketometný oddíl
98th Rocket-Launcher Division
01.11.1955-01.10.1956
203. protitankový dělostřelecký pluk
203rd Anti-Tank Artillery Regiment
01.10.1956-01.09.1961
203. protitanková dělostřelecká brigáda
203rd Anti-Tank Artillery Brigade
01.10.1956-01.09.1961
216. protitankový dělostřelecký pluk
216th Anti-Tank Artillery Regiment
01.10.1956-01.09.1961
217. protitankový dělostřelecký pluk
217th Anti-Tank Artillery Regiment
01.10.1956-01.09.1961
218. protitankový dělostřelecký pluk
218th Anti-Tank Artillery Regiment
01.09.1961-01.09.1963
203. protitanková brigáda
203rd Anti-Tank Brigade
01.09.1961-01.09.1963
216. protitankový pluk
216th Anti-Tank Regiment
01.09.1961-01.09.1963
217. samohybný protitankový pluk
217th Self-Propelled Anti-Tank Regiment
01.06.1963-01.11.1991
321. těžká dělostřelecká brigáda
321st Heavy Artillery Brigade
01.09.1967-01.09.1976
320. ženijní strojní prapor
320th Mechanical Engineer Battalion
DD.07.1979-31.10.1980
4. měřický dělostřelecký oddíl
4th Surveying Artillery Division
31.10.1980-31.10.1988
4. průzkumný dělostřelecký oddíl
4th Reconnaissance Artillery Division
31.10.1988-DD.MM.1989
1. průzkumný dělostřelecký oddíl
1st Reconnaissance Artillery Division
01.11.1989-30.11.1991
21. samostatný raketometný oddíl
21st Separate Rocket Launcher Division
01.11.1989-30.11.1991
22. samostatný raketometný oddíl
22nd Separate Rocket-Launcher Division
01.11.1989-30.11.1991
23. samostatný raketometný oddíl
23rd Separate Rocket-Launcher Division
01.11.1989-30.11.1991
24. samostatný raketometný oddíl
24th Separate Rocket-Launcher Division
01.11.1989-30.11.1991
25. samostatný raketometný oddíl
25th Separate Rocket-Launcher Division
01.11.1991-31.12.1992
6. raketový pluk
6th Missile Regiment
01.01.1993-DD.MM.1995
6. raketový pluk
6th Missile Regiment
DD.MM.1995-30.11.2003
6. smíšený raketometný pluk
6th Composite Rocket Launcher Regiment

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
https://www.soaplzen.cz/soka-ro/historie
URL : https://www.valka.cz/Rokycany-Delostrelecke-kasarny-t67198#455304Verze : 0
MOD
Diskuse
Kasárenský objekt byl postaven v roce 1899 podle projektu architekta Františka Kotka. Československá branná moc objekt převzala v březnu 1924.
URL : https://www.valka.cz/Rokycany-Delostrelecke-kasarny-t67198#237597Verze : 0
MOD