Main Menu
User Menu

Bombardovací skupina I/31 [1937-1942]

Groupe de Bombardement I/31

Groupe de Bombardement I/31
Bombardovací skupina I/31


velitel: Cdt. Schmitter


1. escadrille: Cne.
2. escadrille: Cne.


výzbroj: LeO. 451


podřízenost 10.5.1940: ZOAA, Groupement de Bombardement 6
podřízenost 5.6.1940: ZOAE, Groupement de Bombardement 6



Rajlich. J.: Na nebi sladké Francie, Ares, Praha, 1998, ISBN 80-86158-03-9
Šnajdr.M.: Pád Paříže, Votobia, Olomouc, 2000, ISBN 80-7198-443-4
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-I-31-1937-1942-t64918#231374Verze : 0
     
Název:
Name:
Bombardovací skupina I/31
Originální název:
Original Name:
Groupe de Bombardement I/31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1937
Předchůdce:
Predecessor:
GO I/31
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1937-15.04.1940 Escadre de Bombardement 31
Dislokace:
Deployed:
01.04.1937-DD.MM.RRRR Tours
DD.09.1939-DD.MM.RRRR Reims
09.09.1939-DD.MM.RRRR Connantre
DD.12.1939-DD.MM.RRRR Lézignan
13.05.1940-16.05.1940 Roye Amy Persan Beaumont
19.05.1940-21.05.1940 Claye Souilly Chartres
03.06.1940-DD.MM.RRRR Chalons sur Saône
15.06.1940-DD.MM.RRRR Arles les Chanoines
25.06.1940-DD.MM.RRRR Istres
09.06.1941-DD.MM.RRRR Alep Kousseir
29.06.1941-DD.MM.RRRR Abou Dane
10.07.1941-DD.MM.RRRR Athènes
13.07.1941-DD.11.1942 Istres

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.04.1937-01.11.1942 Escadrille de Bombardement 1/31
01.04.1937-01.11.1942 Escadrille de Bombardement 2/31
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.traditions-air.fr/en/index.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-I-31-1937-1942-t64918#380145Verze : 0
MOD