Main Menu
User Menu

Bombardovací skupina II/31 [1937-1940]

Groupe de Bombardement II/31

Groupe de Bombardement II/31
Bombardovací skupina II/31


velitel: Cne. de Chasseval


3. escadrille: Cne.
4. escadrille: Cne.


výzbroj: LeO. 451


podřízenost 10.5.1940: ZOAA, Groupement de Bombardement 6
podřízenost 5.6.1940: ZOAE, Groupement de Bombardement 6



Rajlich. J.: Na nebi sladké Francie, Ares, Praha, 1998, ISBN 80-86158-03-9
Šnajdr.M.: Pád Paříže, Votobia, Olomouc, 2000, ISBN 80-7198-443-4
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-II-31-1937-1940-t64917#231373Verze : 0
     
Název:
Name:
Bombardovací skupina II/31
Originální název:
Original Name:
Groupe de Bombardement II/31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1937
Předchůdce:
Predecessor:
GO II/31
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1940
Nástupce:
Successor:
EB 3/93 Sambre [1965-1965]
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1937-15.04.1940 Escadre de Bombardement 31
Dislokace:
Deployed:
01.04.1937-DD.08.1939 Tours
DD.09.1939-DD.MM.RRRR Vimory (près de Montargis)
DD.12.1939-DD.MM.RRRR Lézignan
21.05.1940-DD.MM.RRRR Chartres
01.06.1940-DD.MM.RRRR Til Châtel (Côte d'or)
14.06.1940-DD.MM.RRRR Dole Tavaux
16.06.1940-DD.MM.RRRR Arles les Chanoines
27.06.1940-15.08.1940 Istres

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.04.1937-25.08.1940 Escadrille de Bombardement 3/31
01.04.1937-25.08.1940 Escadrille de Bombardement 4/31
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.traditions-air.fr/en/index.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-skupina-II-31-1937-1940-t64917#380146Verze : 0
MOD