Main Menu
User Menu

ISR - Ze'ev (Wolf)

זאב

     
Název:
Name:
Ze'ev
Originální název:
Original Name:
זאב
Výrobce:
Producer:
Rafael Advanced Defense Systems Ltd., Haifa
Období výroby:
Production Period:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vyrobeno kusů:
Number of Produced:
150+
Prototyp vyroben:
Prototype Built:
DD.MM.RRRR ?
Osádka:
Crew:
2 + 10
Technické údaje:
Technical Data:
 
Náhon:
Configuration:
4x4
Pohotovostní hmotnost:
Curb Weight:
? kg
Užitečné zatížení:
Payload:
? kg
Celková hmotnost:
Gross Vehicle Weight:
8000 kg
Celková délka:
Overall Length:
5750 mm
Celková šířka:
Overall Width:
2380 mm
Celková výška:
Overall Height:
2350 mm
Světlá výška:
Ground Clearance:
? mm
Rozvor:
Wheelbase:
3576 mm
Rozchod:
Track:
? mm - ?
Brzdová soustava:
Braking System:
?
Elektrický systém:
Electrical System:
?
Pneumatiky:
Tyres:
4 + 1 305/70/R19.5 s dojezdovou vložkou / width run flat nebo / or 6 + 1 225/70/R19.5
Pancéřování:
Armour:
?
Pohon:
Propulsion:
 
Typ:
Type:
?
- 8 válcový dieselový vodou chlazený motor
- obsah 6.000 ccm
- výkon 242,2kW při 2200 ot/min
Převodovka:
Gearbox:
?
- automatická, 5 rychlostí vpřed a 1 vzad
Spojka:
Clutch:
?
Objem palivových nádrží:
Fuel Tank Capacity:
? l
Výkony:
Performance:
 
Rychlost na silnici:
Road Speed:
? km/h
Rychlost v terénu:
Cross-country Speed:
? km/h
Spotřeba paliva:
Fuel Consumption:
? l/100 km
Jízdní dosah po silnici:
Cruising Range on Road:
, km
Jízdní dosah v terénu:
Cross-country Cruising Range:
? km
Překonávání překážek:
Obstacles Crossing:
 
Nájezdový úhel přední/zadní:
Angle of Approach/Departure:
? ° / ? °
Svah:
Gradient:
? °
Boční náklon:
Side Slope:
? °
Překročivost:
Trench Crossing:
? m
Výstupnost:
Vertical Obstacle:
? m
Brodivost:
Fording Depth:
? m
Výzbroj:
Armament:
FN MAG nebo Browning M2HQCB nebo Mk.19 AGL
nebo
RCWS Samson s výzbrojí FN MAG nebo Browning M2HQCB nebo Mk.19 AGL
Uživatelské státy:
User States:

Poznámka:
Note:
Existují 2 typy karoserie - starší a novější provedení.
Zdroje:
Sources:
ttp://www.israeli-weapons.com/ ; http://www.wikipedia.org/ ; http://www.rafael.co.il/ ; http://www.defense-update.com/ ; http://www.defensereview.com/ ; http://www.protectedvehicles.com/ ; atm ?
URL : https://www.valka.cz/ISR-Ze-ev-Wolf-t64647#413948Verze : 0
MOD
ZE'EV / WOLF


זאב
Historie a určení
Toto pozoruhodné vozidlo bylo vyvinuto izraelskými společnostmi Rafael (Silver Arrow) a Hatehof Netzer Sereni. Myšlenka, která stála u zrodu vozidla Ze'ev, častěji známého jako Wolf, byla bezpečný transport vojáků, mírové mise a to vše v hustě zastavěných oblastech. Důvodem bylo, že v období tzv. druhé intifády (rok 2000) neměla izraelská armáda vhodné vozidlo k provádění těchto operací. Tyto úkoly běžně plnily obrněné transportéry americké provience M113 a jejich vylepšená izraelská verze, transportér Zelda. Avšak ty se pro svou těžkopádnost a neohrabanost nehodily pro boj ve městě.
Na tuto situaci, mimo jiných, zareagovala právě zbrojovka Rafael (kooperující s Hatehof Netzer Sereni), která nabídla vozidlo Ze'ev. Kvůli urychlení a zesnadnění bylo zbrojovkou rozhodnuto, že bude nový lehký obrněnec v co největší možné míře využívat civilní a běžně dostupné komponenty. A to také proto, aby bylo levné. Výsledné vozidlo je díky vhodné konfiguraci schopno poskytnout vysoký stupeň flexibility, poskytuje vysokou úroveň ochrany a bylo schváleno od roku 2004 ke službě v izraelských ozbrojených silách a to v počtu 150 kusů.
Konstrukce vozu umožňuje jeho snadnou úpravu na několik variant : lehký transportér pěchoty, velitelské vozidlo, ambulance, logistické vozidlo nebo i jiné ...
Izraelská armáda užívá vozidla pro dopravu pěchoty, jako ambulanci a také jako zakladnu pro bezpilotní letoun Skylark.Popis
Ze'ev (Wolf) se skládá ze 2 hlavních segmentů. Prvním je podvozek užitkového vozidla o vysoké nosnosti americké výroby, šasi modelu Ford F-550. Podvozek není nikterak zásadně upravován. Tím druhým je obrněná nástavba, vyráběná firmou Hatehof Netzer Sereni, což je vlastně pancéřovaná kabina. Tyto dvě části jsou k sobě velmi jednoduše připevněny a lze je snadno v přídadě potřeby vyměnit. Mezi jednotlivými výrobními sériemi, zejména mezi 1. sérií - tzv. předsériovou (prototypovou) a následujícími, existují drobné rozdíly v konstrukci obrněné karoserie (tvary rámu dveří, tvary rámu oken).
Vozidlo je pětidveřové, pár dveří na každém boku a zadní dvoukřídlé dveře. Na střeše se nachází průlez s poklopem. Čelní sklo je jednodílné, nedělené. Vozidlo má 5 střílen, 2 na každém boku (z toho 1 v bočních dveří) a zbývající v zadních dveřích. Nástavba je vyrobena z klasických pancéřových plátů a odolává munici do ráže 7,62 mm. Nebyly použity kompozitní materiály, protože by se zvýšila pořizovací cena vozidla. Vozidlo má venkovní zpětná zrcátka, postrádá však vnitřní. To nahrazuje kamera, umístěná na zádi, která umožní sledovat prostor za vozidlem jak ve dne, tak v noci.
Tohoto lehkého obrněnce pohání dieselový osmiválcový motor (s uspořádáním válců do V). Přenos výkonu obstarává pětistupňová automatická převodovka. Uspořádání podvozku je 4 x 4. Vozidlo bývá viděno s užšími koly, kde na zadní nápravě má kola zdvojena, nebo se širšími koly s jednoduchou montáží. Oboje však disponují možností nouzového dojezdu při průstřelu.
Standartní verze vozidla nebývá vyzbrojena. Na střechu k průlezu lze však jednoduše připevnit univerzální kulomet FN MAG / M240 (ráže 7,62 mm) a pravděpodobně i velkorážový kulomet Browning M2HQCB (ráže 12,7 mm) nebo automatický granátomet Mk.19 mod.3 AGL (ráže 40 mm). Toto řešení, ač je využíváno, umožňuje zasažení obsluhy zbraně. Proto je nabízena alternativa s dálkově ovládaným střeleckým stanovištěm Mini-Samson RCWS (se stejnou paletou výzbroje). Je nabízena i varianta s protitankovými střelami SPIKE.
Informace, jakož i níže uvedené obrázky byly (jsou) čerpány z internetových stránek - http://www.israeli-weapons.com/ ; http://www.defense-update.com/ ; http://www.rafael.co.il/ ; měsíční periodika ATM
URL : https://www.valka.cz/ISR-Ze-ev-Wolf-t64647#230632Verze : 0
MOD
Vozidlo Ze'ev
ISR - Zeev (Wolf) -


ISR - Zeev (Wolf) -


ISR - Zeev (Wolf) -


ISR - Zeev (Wolf) -


ISR - Zeev (Wolf) -


URL : https://www.valka.cz/ISR-Ze-ev-Wolf-t64647#230633Verze : 0
MOD