Main Menu
User Menu

Stihací skupina III/3 [1939-1940]

Groupe de Chasse III/3

Groupe de Chasse III/3
Stíhací skupina III/3


velitel: Cne. A. Richards, Cne. A. Le Bideau
5. escadrille: Cne. R. Trouillard, Cne. M. Baudoin
6. escadrille: Cne. L. R. Dumarcet, Cne. R.Duval


výzbroj: D.520.C.1
podřízenost 10.5.1940: ZOAN, Groupement de Chasse 21
podřízenost 5.6.1940: ZOAN, Groupement de Chasse 23




Rajlich. J.: Na nebi sladké Francie, Ares, Praha, 1998
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-skupina-III-3-1939-1940-t64241#229092Verze : 0
Českoslovenští letci u GC ( 1939 - 1940 ):


- škpt. Evžen Čížek ( 1.12.1939 - 1.7.1940 )
- kpt. Jinřich Beran ( 1.12.1939 - 12.5.1940 )
- rtm. Josef Keprt ( 1.12.1939 - 1.7.1940 )
- rtm. Josef Stehlík ( 1.12.1939 - 1.7.1940 )
- rtn. Josef Hubáček ( 1.12.1939 - 1.7.1940 )
- čet. Václav Šlouf ( 1.12.1939 - 1.7.1940 )
- npor. Tomáš Kruml ( 17.5.1940- 1.7.1940 )
- por. Jan Čermák ( 17.5.1940- 1.7.1940 )
- por. František Běhal ( 17.5.1940- 1.7.1940 )
- rtn. Bedřich Krátkoruký ( 17.5.1940- 1.7.1940 )
- rtn. Karel Kuttelwascher ( 17.5.1940- 1.7.1940 )
- rtn. Josef Novák ( 17.5.1940- 2.6.1940 )



Rajlich. J.: Na nebi sladké Francie, Ares, Praha, 1998, ISBN 80-86158-03-9
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-skupina-III-3-1939-1940-t64241#251295Verze : 0
     
Název:
Name:
Stíhací skupina III/3
Originální název:
Original Name:
Groupe de Chasse III/3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.08.1940
Nástupce:
Successor:
Groupe de Chasse I/3 [1941-1942]
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-DD.MM.RRRR Dijon Longvic
DD.08.1939-DD.MM.RRRR Salon-de-Provence, Salon-de-Provence Aérodrome /
DD.09.1939-DD.04.1940 Dijon, Nancy Ochey
DD.04.1940-20.05.1940 Beauvais, Letiště Beauvais-Tillé
20.05.1940-07.06.1940 Boissy l'Aillerie, Aérodrome de Pontoise - Cormeilles /
07.06.1940-16.06.1940 Germinon, Montargis, Avord, Grand Malleray, Perpignan
19.06.1940-12.07.1940 Relizane
12.07.1940-12.08.1940 Fès

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.05.1939-12.08.1940 Escadrille de Chasse 5/3
01.05.1939-12.08.1940 Escadrille de Chasse 5/3
01.05.1939-12.08.1940 Escadrille de Chasse 6/3
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.traditions-air.fr/en/index.htm
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-skupina-III-3-1939-1940-t64241#381526Verze : 0
MOD