Main Menu
User Menu

132. (norské) křídlo RAF [1944-1945]

No. 132 (Norwegian) Wing RAF

     
Název:
Name:
132. (norské) křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 132 (Norwegian) Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
132. (norské) polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
21.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 19. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.1945 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-21.06.1944 Bognor Regis, stanice RAF Bognor
21.06.1944-06.08.1944 Tangmere, Royal Air Force Station Tangmere
06.08.1944-13.08.1944 Funtington, stanice RAF Funtington
13.08.1944-20.08.1944 Ford, stanice RAF Ford
20.08.1944-06.09.1944 Villons-les-Buissons, předsunutá přistávací plocha B-16
06.09.1944-11.09.1944 Camp Neuseville, předsunutá přistávací plocha B-33
11.09.1944-06.10.1944 Lille, předsunutá přistávací plocha B-57 Lille/Wambrechies
06.10.1944-22.12.1944 Grimbergen, předsunutá přistávací plocha B-60
22.12.1944-18.02.1945 Hoogerheide, předsunutá přistávací plocha B-79 Woensdrecht
18.02.1945-18.04.1945 Schijndel, předsunutá přistávací plocha B-85
18.04.1945-DD.MM.1945 Lonneker-West, předsunutá přistávací plocha B-106 Twente/Enschede

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Mehre, H. ( )
DD.07.1944-DD.02.1945 Mohr, W. ( )
DD.02.1945-DD.MM.1945 Mehre, H. ( )
12.05.1944-DD.02.1945 Berg, R. A. * ( )
DD.02.1945-DD.MM.1945 Ryg, F. * ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-21.11.1945 331. peruť RAF
12.05.1944-21.11.1945 332. peruť RAF
12.05.1944-30.04.1945 66. peruť RAF
23.07.1944-30.04.1945 127. peruť RAF
03.01.1945-30.04.1945 322. peruť RAF
19.04.1945-30.04.1945 349. peruť RAF
19.04.1945-29.04.1945 485. peruť RNZAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-22.04.1945 331. peruť RAF
12.05.1944-22.04.1945 332. peruť RAF
12.05.1944-30.04.1945 66. peruť RAF
23.07.1944-30.04.1945 127. peruť RAF
03.01.1945-30.04.1945 322. peruť RAF
19.04.1945-30.04.1945 349. peruť RAF
19.04.1945-30.04.1945 485. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel

Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/132-norske-kridlo-RAF-1944-1945-t64191#228956Verze : 0
MOD
Diskuse
Podle výše uvedených zdrojů křídlo zaniklo začátkem května 1945 a 7. května bylo obnoveno opět jako norské (?), neboť v listopadu 1945 bylo převedeno pod velení norského letectva.
Navíc obě norské perutě (331. a 332.) byly 22. dubna přesunuty k 13. skupině a koncem téhož měsíce byly zbývající perutě buď rozpuštěny, nebo byly podřízeny jiným křídlům 2nd TAF.

Pokud má někdo více informací, prosím o pomoc. Díky Smile
URL : https://www.valka.cz/132-norske-kridlo-RAF-1944-1945-t64191#493112Verze : 0
MOD