Main Menu
User Menu

136. křídlo RAF [1944-1945]

No. 136 Wing RAF

     
Název:
Name:
136. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 136 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1944-DD.MM.1945 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
15.11.1944-17.03.1945 Hartford Bridge, stanice RAF Hartford Bridge
18.03.1945-28.04.1945 Coxyde, předsunutá přistávací plocha B-71
28.04.1945-DD.MM.1945 Volkel, předsunutá přistávací plocha B-80

Velitel:
Commander:
DD.11.1944-DD.MM.1945 Horgan, T.M. (Group Captain)
DD.11.1944-DD.MM.1945 Bateson, R. N. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.11.1944-DD.MM.1945 418. peruť RCAF
21.11.1944-DD.MM.1945 605. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
21.11.1944-DD.MM.1945 418. peruť RAF
21.11.1944-DD.MM.1945 605. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/136-kridlo-RAF-1944-1945-t64188#228953Verze : 0
MOD