Main Menu
User Menu

145. (francouzské) křídlo RAF [1944-1945]

No. 145 (French) Wing RAF

     
Název:
Name:
145. (francouzské) křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 145 (French) Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
145. (francouzské) polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 19. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.1945 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-22.06.1944 Chichester, stanice RAF Merston
22.06.1944-30.06.1944 Funtington, stanice RAF Funtington
30.06.1944-06.08.1944 Selsey, Advanced Landing Ground Selsey
06.08.1944-19.08.1944 Tangmere, Royal Air Force Station Tangmere
19.08.1944-02.09.1944 Sommervieu, předsunutá přistávací plocha B-8
02.09.1944-11.09.1944 Bernay, předsunutá přistávací plocha B-29 Bernay/Valailles
11.09.1944-17.09.1944 Lille, předsunutá přistávací plocha B-51 Lille/Vendeville
17.09.1944-24.11.1944 Wevelgem, Advanced Landing Ground B-55 Courtrai/Wevelghem
24.11.1944-06.02.1945 Antverpy, předsunutá přistávací plocha B-70 Deurne
06.02.1945-16.04.1945 Schijndel, předsunutá přistávací plocha B-85
16.04.1945-DD.MM.1945 Drope, předsunutá přistávací plocha B-105 /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Deere, A. C. (Wing Commander)
DD.07.1944-DD.11.1944 Malan, Adolph Gysbert (Group Captain)
DD.11.1944-DD.MM.1945 Guiness, T. L. B. (Group Captain)
12.05.1944-DD.01.1945 Crawford-Compton, W. V. * (Wing Commander)
DD.01.1945-DD.MM.1945 Sampson, R. W. F. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-09.03.1945 329. peruť RAF
12.05.1944-02.11.1944 340. peruť RAF
12.05.1944-01.02.1945 341. peruť RAF
17.07.1944-DD.MM.1945 74. peruť RAF
01.11.1944-DD.MM.1945 345. peruť RAF
08.02.1945-DD.MM.1945 340. peruť RAF
09.02.1945-DD.MM.1945 341. peruť RAF
29.04.1945-DD.MM.1945 485. peruť RNZAF

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel

Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/145-francouzske-kridlo-RAF-1944-1945-t64187#228952Verze : 2
MOD