Main Menu
User Menu

35. křídlo RAF [1941-1946]

No. 35 Wing RAF

     
Název:
Name:
35. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 35 (Reconnaissance) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.06.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-01.07.1943
01.07.1943-DD.MM.1943 11. skupina RAF
DD.MM.1943-DD.MM.RRRR 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-28.06.1943 Reigate, ?
28.06.1943-15.08.1944 Odiham, stanice RAF Odiham
15.08.1944-01.09.1944 Beny-sur-Mer, předsunutá přistávací plocha B-4
01.09.1944-05.09.1944 Boisney, předsunutá přistávací plocha B-27
05.09.1944-10.09.1944 Hesmy, předsunutá přistávací plocha B-31 Fresnoy Folny
10.09.1944-27.09.1944 Saint-Omer, předsunutá přistávací plocha B-43 Saint-Omer/Fort Rouge
27.09.1944-11.10.1944 Ghent, předsunutá přistávací plocha B-61 SintDenijs-Westrem
11.10.1944-22.11.1944 Antverpy, předsunutá přistávací plocha B-70 Deurne
22.11.1944-08.03.1945 Gilze en Rijen, předsunutá přistávací plocha B-77 Gilze-Rijen
08.03.1945-18.04.1945 Mill, předsunutá přistávací plocha B-89
18.04.1945-DD.MM.RRRR Lonneker-West, předsunutá přistávací plocha B-106 Twente/Enschede

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.04.1944 Donkin, P. L. (Group Captain)
DD.04.1944-DD.05.1944 Anderson, A. F. (Group Captain)
DD.05.1944-DD.08.1944 Donkin, P. L. (Group Captain)
DD.08.1944-DD.MM.RRRR Anderson, A. F. (Group Captain)
DD.MM.RRRR-DD.07.1943 Kaye, M. M. * (Wing Commander)
DD.07.1943-DD.12.1943 Watson-Smythe, G. F. * (Wing Commander)
DD.12.1943-DD.08.1944 McClean, H. P. * (Wing Commander)
DD.08.1944-DD.03.1945 Malins, W. E. V. * (Wing Commander)
DD.03.1945-DD.MM.RRRR McClean, H. P. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1943-27.02.1944 123. polní letiště RAF
10.07.1943-12.05.1944 130. polní letiště RAF
12.05.1944-07.07.1944 130. křídlo RAF
07.07.1944-22.06.1946 2. peruť RAF
07.07.1944-DD.MM.1945 4. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.04.1943-27.02.1944 123.polní letiště RAF
10.07.1943-07.07.1944 130. polní letiště RAf
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/35-kridlo-RAF-1941-1946-t64177#228932Verze : 0
MOD