Main Menu
User Menu

144. (kanadské) křídlo RAF [1944-1944]

No. 144 (RCAF) Wing RAF

     
Název:
Name:
144. (kanadské) křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 144 (RCAF) Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
144. (kanadské) polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 17. sektor RAF
12.07.1944-15.07.1944 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-14.05.1944 Funtington, stanice RAF Funtington
14.05.1944-04.06.1944 Ford, stanice RAF Ford
04.06.1944-13.06.1944 přesun / In transit
13.06.1944-14.06.1944 Beny-sur-Mer, předsunutá přistávací plocha B-4
14.06.1944-15.07.1944 Sainte-Croix-sur-Mer, předsunutá přistávací plocha B-3
Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Nesbitt, Arthur Deane (Wing Commander)
12.05.1944-DD.07.1944 Johnson, James Edgar * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-15.07.1944 441. peruť RCAF
12.05.1944-15.07.1944 442. peruť RCAF
12.05.1944-15.07.1944 443. peruť RCAF

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/144-kanadske-kridlo-RAF-1944-1944-t64175#228929Verze : 0
MOD