Main Menu
User Menu

143. (kanadské) křídlo RAF [1944-1945]

No. 143 (RCAF) Wing RAF

     
Název:
Name:
143. (kanadské) křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 143 (RCAF) Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
143. (kanadské) polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 22. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.1945 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-18.06.1944 Hurn, stanice RAF Hurn
18.06.1944-26.06.1944 přesun / In transit
26.06.1944-30.08.1944 Lantheuil, předsunutá přistávací plocha B-9
30.08.1944-03.09.1944 Saint-André-de-l´Eure, předsunutá přistávací plocha B-24
03.09.1944-06.09.1944 Amiens, předsunutá přistávací plocha B-48 Amiens/Glisy
06.09.1944-21.09.1944 Steenokkerzeel, předsunutá přistávací plocha B-58 Melsbroek
21.09.1944-29.03.1945 Eindhoven, předsunutá přistávací plocha B-78
29.03.1945-09.04.1945 Weeze, předsunutá přistávací plocha B-100 Goch /
09.04.1945-12.04.1945 Rheine, předsunutá přistávací plocha B-108 /
12.04.1945-19.04.1945 Bramsche, Předsunutá přistávací plocha B-110 Achmer /
19.04.1945-DD.MM.1945 Celle, předsunutá přistávací plocha B-150 Hustedt /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Hillock, F. W. (Wing Commander)
DD.07.1944-DD.12.1944 Davoud, Paul Yettvart (Group Captain)
DD.12.1944-DD.MM.1945 Nesbitt, Arthur Deane (Group Captain)
12.05.1944-DD.10.1944 Judd, Michael Thomas* (Wing Commander)
DD.10.1944-DD.MM.1945 Grant, F. G.* (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-26.08.1945 438. peruť RCAF
12.05.1944-26.08.1945 439. peruť RCAF
12.05.1944-26.08.1945 440. peruť RCAF
02.10.1944-26.02.1945 168. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1945 438. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 439. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 440. peruť RAF
02.10.1944-26.02.1945 168. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/143-kanadske-kridlo-RAF-1944-1945-t64174#228928Verze : 0
MOD