Main Menu
User Menu

124. křídlo RAF [1944-1945]

No. 124 Wing RAF

     
Název:
Name:
124. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 124 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
124. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
30.04.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 22. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.RRRR 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-16.06.1944 Hurn, stanice RAF Hurn
16.06.1944-30.08.1944 Coulombs, Předsunutá přistávací plocha B-6
30.08.1944-03.09.1944 Damville, Předsunutá přistávací plocha B-30 Créton
03.09.1944-06.09.1944 Amiens, Předsunutá přistávací plocha B-48 Amiens/Glisy
06.09.1944-23.09.1944 Steenokkerzeel, předsunutá přistávací plocha B-58 Melsbroek
23.09.1944-09.01.1945 Eindhoven, předsunutá přistávací plocha B-78
09.01.1945-10.04.1945 Helmond, Předsunutá přistávací plocha B-86
10.04.1945-13.04.1945 Lonneker-West, předsunutá přistávací plocha B-106 Twente/Enschede
13.04.1945-17.04.1945 Dreierwalde, Předsunutá přistávací plocha B-112 Hopsten /
17.04.1945-30.04.1945 Langenhagen, Předsunutá přistávací plocha B-120 /
30.04.1945-07.05.1945 Lüneburg, předsunutá přistávací plocha B-156 /
07.05.1945-DD.MM.1945 Lübeck, Předsunutá přistávací plocha B-158 /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Carroll, B. G. (Wing Commander)
DD.07.1944-12.08.1944 Appleton, C. H. (Group Captain)
DD.08.1944-DD.12.1944 Green, C. L. (Group Captain)
DD.01.1945-DD.MM.1945 Bitmead, E. R. (Group Captain)
12.05.1944-DD.08.1944 Haabjorn, Erik * (Wing Commander)
DD.08.1944-DD.04.1945 North-Lewis, C. D. * (Wing Commander)
DD.04.1945-DD.05.1945 Webb, G. F. H * (Wing Commander)
DD.05.1945-DD.MM.1945 Ingle-Finch, M. R. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1945 181. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 182. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 247. peruť RAF
13.08.1944-07.03.1945 137. peruť RAF
19.03.1945-07.05.1945 137. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel

** - podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/124-kridlo-RAF-1944-1945-t64168#228922Verze : 3
MOD