Main Menu
User Menu

122. křídlo RAF [1944-1945]

No. 122 Wing RAF

     
Název:
Name:
122. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 122 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
122. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
07.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 15. sektor RAF
12.07.1944-DD.MM.1945 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-13.05.1944 Ford, stanice RAF Ford
13.05.1944-12.06.1944 Funtington, letecká základna RAF
12.06.1944-26.06.1944 přesun / In transit
26.06.1944-16.07.1944 Martragny, Předsunutá přistávací plocha B-7
16.07.1944-02.09.1944 Ellon, Předsunutá přistávací plocha B-12
02.09.1944-03.09.1944 Saint-André-de-l´Eure, předsunutá přistávací plocha B-24
03.09.1944-08.09.1944 Beauvais, Předsunutá přistávací plocha B-40 Beauvais/Nivillers
08.09.1944-01.10.1944 Grimbergen, Předsunutá přistávací plocha B-60
01.10.1944-10.04.1945 Volkel, Předsunutá přistávací plocha B-80
10.04.1945-26.04.1945 Dreierwalde, Předsunutá přistávací plocha B-112 Hopsten /
26.04.1945-DD.MM.1945 Fassberg, předsunutá přistávací plocha B-152 /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Currant, C. F. (Wing Commander)
DD.07.1944-DD.MM.1945 Jameson, P. G. (Group Captain)
12.05.1944-DD.09.1944 Johnston, G. R. A. M. (Wing Commander)
DD.09.1944-DD.09.1944 Loud, W. W. J. (Wing Commander)
DD.09.1944-DD.10.1944 Beamont, Roland Prosper (Wing Commander)
DD.10.1944-DD.01.1945 Wray, J. B. (Wing Commander)
DD.01.1945-DD.04.1945 Brooker, R. E. P. (Wing Commander)
DD.04.1945-DD.MM.1945 Mackie, E. D. (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-28.09.1944 122. peruť RAF
12.05.1944-28.09.1944 19. peruť RAF
12.05.1944-28.09.1944 65. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.194? 3. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 486. peruť RNZAF
28.09.1944-DD.MM.1945 56. peruť RAF
07.10.1944-17.03.1945 274. peruť RAF
07.10.1944-DD.MM.1945 80. peruť RAF
27.01.1945-07.03.1945 41. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-28.09.1944 122. peruť RAF
12.05.1944-28.09.1944 19. peruť RAF
12.05.1944-28.09.1944 65. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 3. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 56. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 486. peruť RAF
07.10.1944-DD.MM.1945 80. peruť RAF
07.10.1944-17.03.1945 274. peruť RAF
27.01.1945-07.03.1945 41. peruť RAF
26.04.1945-03.05.1945 616. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel


** - podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/122-kridlo-RAF-1944-1945-t64167#228921Verze : 1
MOD