Main Menu
User Menu

39. křídlo RAF [1942-1945]

No. 39 Wing RAF

     
Název:
Name:
39. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 39 (Reconnaissance) (RCAF) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.06.1943-DD.MM.1945 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-01.08.1943 Dunsfold, stanice RAF Dunsfold
01.08.1943-01.04.1944 Redhill, stanice RAF Redhill
01.04.1944-20.06.1944 Odiham, stanice RAF Odiham
20.06.1944-25.06.1944 Salisbury, stanice RAF Old Sarum
25.06.1944-01.07.1944 přesun / In Transit
01.07.1944-21.08.1944 Sommervieu, předsunutá přistávací plocha B-8
21.08.1944-01.09.1944 Sainte-Honorine-de-Ducy, předsunutá přistávací plocha B-21
01.09.1944-20.09.1944 Avrilly, předsunutá přistávací plocha B-34
20.09.1944-04.10.1944 Diest, předsunutá přistávací plocha B-64 Schaffen
04.10.1944-06.03.1945 Eindhoven, předsunutá přistávací plocha B-78
06.03.1945-30.03.1945 Kleine Brogel, předsunutá přistávací plocha B-90 Petit Brogel
30.03.1945-08.04.1945 Damme, předsunutá přistávací plocha B-104 /
08.04.1945-15.04.1945 Rheine, předsunutá přistávací plocha B-108 /
15.04.1945-26.04.1945 Wunstorf, předsunutá přistávací plocha B-116 /
26.04.1945-06.05.1945 Schneverdingen, předsunutá přistávací plocha B-154 Reinsehlen /
06.05.1945-DD.MM.1945 Lüneburg, předsunutá přistávací plocha B-156 /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.02.1944 Smith, D. M. (Group Captain)
DD.02.1944-DD.02.1945 Moncrieff, E. H. G. (Group Captain)
DD.02.1945-DD.MM.1945 Sellers, G. H. (Group Captain)
DD.07.1944-DD.07.1944 Godfrey, J. H. (Wing Commander)*
DD.07.1945-DD.MM.1945 Waddell, R. C. (Wing Commander)*
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1942-04.07.1943 400. peruť RCAF
DD.12.1942-04.07.1943 414. peruť RCAF
01.01.1943-04.07.1943 430. peruť RCAF
04.07.1943-12.05.1944 128. polní letiště RAF
04.07.1943-20.04.1944 129. polní letiště RAF
12.05.1944-01.07.1944 128. křídlo RAF
01.07.1944-04.10.1944 168. peruť RAF
01.07.1944-07.08.1945 400. peruť RCAF
01.07.1944-07.08.1945 414. peruť RCAF
01.07.1944-07.08.1945 430. peruť RCAF

Ručně vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 128. polní letiště RAF
04.07.1943-20.04.1944 129. polní letiště RAF
12.05.1944-01.07.1945 128. křídlo RAF
01.07.1944-04.10.1944 168. peruť RAF
01.07.1944-DD.MM.1945 400. peruť RAF
01.07.1944-DD.MM.1945 430. peruť RAF
15.08.1944-DD.MM.1945 414. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
URL : https://www.valka.cz/39-kridlo-RAF-1942-1945-t64165#228919Verze : 0
MOD