Main Menu
User Menu

139. křídlo RAF [1944-1947]

No. 139 Wing RAF

     
Název:
Name:
139. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 139 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
139. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-DD.MM.RRRR 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-16.10.1944 Dunsfold, Royal Air Force Station Dunsfold
16.10.1944-01.05.1945 Steenokkerzeel, Advanced Landing Ground B-58 Melsbroek
01.05.1945-DD.MM.194? Bramsche, Advanced Landing Ground B-110 Achmer /

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.01.1945 Dunlap, C. R. (Group Captain)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Colbeck-Welch, E. L. (Group Captain)
12.05.1944-DD.MM.RRRR Mitchell, A. D. (Wing Commander)*
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.RRRR 180. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 320. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.RRRR 98. peruť RAF
DD.09.1945-DD.03.1946 128. peruť RAF
24.11.1945-DD.MM.1946 305. peruť RAF
DD.04.1946-DD.MM.RRRR 14. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.RRRR 98. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.RRRR 180. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.RRRR 320. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/139-kridlo-RAF-1944-1947-t64164#228918Verze : 0
MOD