Main Menu
User Menu

138. křídlo RAF [1944-1946]

No. 138 Wing RAF

     
Název:
Name:
138. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 138 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
138. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
14.04.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-14.04.1946 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-30.10.1944 Alton, stanice RAF Lasham
30.10.1944-19.11.1944 Hartford Bridge, stanice RAF Hartford Bridge
19.11.1944-DD.MM.194? Cambrai, Předsunutá přistávací plocha A-75 Cambrai/Epinoy
DD.MM.194?-14.04.1946 ?
Velitel:
Commander:
12.05.1944-14.04.1946 Bower, L. W. C. (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.194? 107. peruť RAF
12.05.1944-07.09.1945 305. peruť RAF
12.05.1944-07.08.1945 613. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-14.04.1946 107. peruť
12.05.1944-07.09.1945 305. peruť
12.05.1944-07.08.1945 613. peruť
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/138-kridlo-RAF-1944-1946-t64163#228917Verze : 0
MOD