Main Menu
User Menu

137. křídlo RAF [1944-1945]

No. 137 Wing RAF

     
Název:
Name:
137. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 137 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
137. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-DD.MM.1945 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-17.10.1944 Hartford Bridge, stanice RAF Hartford Bridge
17.10.1944-22.04.1945 Vitry-en-Artois, Advanced Landing Ground B-50
22.04.1945-DD.MM.1945 Gilze en Rijen, předsunutá přistávací plocha B-77 Gilze-Rijen

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.11.1944 MacDonald, W. L. M. (Group Captain)
DD.11.1944-30.11.1945 Kippenberger, R. L. (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-DD.MM.1945 226. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 342. peruť RAF
12.05.1944-06.04.1945 88. peruť RAF
07.09.1945-24.11.1945 305. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-06.04.1945 88. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 342. peruť RAF
12.05.1944-DD.MM.1945 226. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wing%20Leaders-2TAF.htm#137
https://www.rafweb.org/Wing%20Leaders-2TAF.htm#137
URL : https://www.valka.cz/137-kridlo-RAF-1944-1945-t64162#228916Verze : 1
MOD