Main Menu
User Menu

34. křídlo RAF [1941-1945]

No. 34 Wing RAF

     
Název:
Name:
34. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 34 (Reconnaissance) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1943-DD.MM.1945 2. taktická armáda
Dislokace:
Deployed:
22.08.1941-DD.MM.RRRR ?
DD.MM.RRRR-30.06.1943 Luton, stanice RAF Luton
30.06.1943-08.04.1944 Hartford Bridge, stanice RAF Hartford Bridge
08.04.1944-01.09.1944 Northolt, Royal Air Force Station Northolt
01.09.1944-08.09.1944 Lignerolles, Advanced Landing Ground A-12 Balleroy
08.09.1944-27.09.1944 Amiens, Advanced Landing Ground B-48 Amiens/Glisy
27.09.1944-15.04.1945 Steenokkerzeel, Advanced Landing Ground B-58 Melsbroek
15.04.1945-DD.MM.1945 Eindhoven, Advanced Landing Ground B-78

Velitel:
Commander:
DD.MM.1943-DD.07.1944 Lousada, C. R. (Group Captain)
DD.07.1944-DD.12.1944 Ogilvie, P. B. B. (Group Captain)
DD.12.1944-DD.12.1944 Cole, J. G. (Wing Commander)
DD.12.1944-DD.MM.1945 Bowen, R. I. M. (Group Captain)
DD.08.1943-DD.03.1944 Webb, G. F. H.* (Wing Commander)
DD.03.1944-DD.MM.1945 Hughes, G.* (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1943-DD.MM.1945 140. peruť RAF
DD.05.1944-DD.08.1945 69. peruť RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 16. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 16. peruť RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 140. peruť RAF
05.05.1944-DD.MM.1945 69. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
URL : https://www.valka.cz/34-kridlo-RAF-1941-1945-t64161#228915Verze : 1
MOD