Main Menu
User Menu

85. skupina RAF [1943-1946]

No. 85 Group RAF

     
Název:
Name:
85. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 85 Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1946
Nástupce:
Successor:
85. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.12.1943-14.02.1944 2. taktická letecká armáda
14.02.1944-DD.10.1944 Vzdušná obrana Velké Británie
DD.10.1944-15.07.1945 2. taktická letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
02.12.1943-16.01.1944 Uxbridge, Sports Pavilion
16.01.1944-17.08.1944 Hillingdon
17.08.1944-28.09.1944 St. Croix
28.09.1944-DD.MM.RRRR Ghent, ?

Velitel:
Commander:
13.02.1944-10.07.1944 Cole-Hamilton, John Beresford (Air Vice Marshall)
10.07.1944-26.04.1945 Steele, Charles Ronald (Air Vice Marshall)
26.04.1945-12.07.1945 Boyle, Dermot Alexander (Air Vice Marshall)
12.07.1945-DD.06.1946 Paxton, Anthony Lauderdale (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1944-12.05.1944 21. křídlo RAF
16.02.1944-12.05.1944 24. křídlo RAF
01.03.1944-12.05.1944 25. křídlo RAF
12.05.1944-10.11.1944 21. sektor RAF
12.05.1944-16.03.1945 24. sektor RAF
12.05.1944-16.03.1945 25. sektor RAF

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006
niehorster.orbat.com
https://www.rafweb.org/Grp06.htm
URL : https://www.valka.cz/85-skupina-RAF-1943-1946-t64159#228913Verze : 0
MOD