Main Menu
User Menu

106. skupina RAF [1944-1946]

No. 106 Group RAF

No. 106 (Photo Reconnaissance) Group

     
Název:
Name:
106. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 106 (Photo Reconnaissance) Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
106. křídlo RAF
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.04.1944-15.08.1946 Velitelství Pobřežního letectva
Dislokace:
Deployed:
14.04.1944-15.08.1946 Benson, Royal Air Force Station Benson

Velitel:
Commander:
14.04.1944-01.06.1944 Boothman, John Nelson (Air Commodore)
01.06.1944-16.05.1945 Waghorn, David John (Air Commodore)
16.05.1945-15.08.1946 McDonald, Arthur William Baynes (Air Commodore)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.04.1944-15.08.1946 540. peruť RAF
14.04.1944-15.08.1946 541. peruť RAF
14.04.1944-27.08.1945 542. peruť RAF
14.04.1944-13.10.1945 544. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Grp06.htm
https://www.cgsc.edu/CARL/nafziger/944BFRB.PDF
URL : https://www.valka.cz/106-skupina-RAF-1944-1946-t64143#228878Verze : 1
MOD