Main Menu
User Menu

201. skupina RAF [1939-1944]

No. 201 Group RAF

     
Název:
Name:
201. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 201 (General Reconnaissance) Group RAF / No. 201 (Naval Co-operation) Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.09.1939-11.05.1940 Penderel, H. W. G. (Group Captain)
11.05.1940-DD.07.1941 Bryer, G. M. (Group Captain)
DD.07.1941-DD.07.1942 Slatter, Leonard Horatio (Air Vice Marshall)
DD.07.1942-DD.07.1942 Lloyd, H. P. (Air Vice Marshall)
DD.07.1942-03.02.1943 Slatter, Leonard Horatio (Air Vice Marshall)
03.02.1943-05.03.1943 Scarlett-Streatfield, James Rowland (Air Commodore)
05.03.1943-01.02.1944 Langford-Sainsbury, Thomas Audley (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1942-DD.MM.RRRR 38. peruť RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 230. peruť RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 272. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Organsation/Grp07.htm
URL : https://www.valka.cz/201-skupina-RAF-1939-1944-t64140#530839Verze : 4
MOD