Main Menu
User Menu

21. skupina RAF [1938-1955]

No. 21 Group RAF

     
Název:
Name:
21. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 21 (Training) Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1955
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1938-27.05.1940 Velitelství výcviku
27.05.1940-01.03.1955 Velitelství leteckého výcviku
Dislokace:
Deployed:
01.03.1938-27.07.1944 Cranwell, ?
28.07.1944-06.03.1946 Grantham, stanice RAF Spitalgate
07.03.1946-30.04.1947 Grantham, ?
01.05.1947-01.03.1955 Moerton Hall, ?

Velitel:
Commander:
01.03.1938-16.07.1939 Baldwin, J. E. (Air Vice Marshall)
16.07.1939-28.08.1939 Sutton, B. E. (Air Vice Marshall)
29.08.1939-02.06.1940 Champion de Crespigny, H. V. (Air Commodore)
03.06.1940-14.10.1943 Willock, R. P. (Air Vice Marshall)
15.10.1943-14.07.1945 Champion de Crespigny, H. V. (Air Vice Marshall)
15.07.1945-08.12.1946 Hawtrey, J. G. (Air Commodore)
DD.MM.1946-DD.MM.1947 Vasse, G. H. (Air Commodore)
DD.MM.1947-DD.MM.1948 Mellersh, F. J. (Air Vice Marshall)
DD.MM.1948-DD.MM.1949 Bouchier, C. A. (Air Vice Marshall)
28.03.1949-DD.03.1951 Banting, G. G. (Air Vice Marshall)
DD.03.1951-05.07.1951 Breakey, J. D. (Air Vice Marshall)
06.07.1951-31.10.1953 McKee, A. (Air Vice Marshall)
01.11.1953-01.03.1955 Nicholetts, G.E. (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Royal Air Force College Cranwell
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Grp03.htm
URL : https://www.valka.cz/21-skupina-RAF-1938-1955-t64138#228873Verze : 0
MOD