Main Menu
User Menu

22. skupina RAF [1936-1940]

No. 22 Group RAF

     
Název:
Name:
22. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No. 22 (Army Co-Operation) Group RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.07.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.06.1940
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.07.1936-24.06.1940 Velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.07.1936-02.07.1939 Sutton, Bertine Entwisle (Air Vice Marshal)
03.07.1939-14.09.1939 Blount, Charles Hubert Boulby (Air Vice Marshal)
15.09.1939-29.05.1940 MacEwen, Norman Duckworth Kerr (Air Vice Marshal)
30.05.1940-24.06.1940 Blount, Charles Hubert Boulby (Air Vice Marshal)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1937-DD.MM.1939 59. peruť RAF
01.03.1939-DD.MM.RRRR 613. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Grp03.htm
URL : https://www.valka.cz/22-skupina-RAF-1936-1940-t64137#228872Verze : 0
MOD