Main Menu
User Menu

Domácí velitelství [1950-1959]

Home Command

     
Název:
Name:
Domácí velitelství
Originální název:
Original Name:
Home Command
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství záloh
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1959
Nástupce:
Successor:
včleněno do Velitelství leteckého výcviku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.08.1950-30.03.1952 Foster, Robert (Air Marshall)
31.03.1952-30.09.1952 Ivelaw-Chapman, Ronald (Air Marshall)
01.10.1952-DD.03.1956 Lydford, Harold (Air Marshall)
DD.03.1956-01.04.1959 Macfadyen, Douglas (Air Marshall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.08.1950-01.04.1959 61. skupina RAF
01.08.1950-01.01.1957 62. skupina RAF
01.08.1950-01.02.1957 63. skupina RAF
01.08.1950-DD.MM.195R 64. skupina RAF
01.08.1950-DD.MM.195R 65. skupina RAF
01.08.1950-DD.MM.195R 66. skupina RAF
01.08.1950-28.02.1957 67. skupina RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Cmd_H3A.htm#Home
URL : https://www.valka.cz/Domaci-velitelstvi-1950-1959-t64103#228799Verze : 0
MOD