Main Menu
User Menu

RAF v Severním Irsku [1940-1945]

RAF in Northern Ireland

     
Název:
Name:
RAF v Severním Irsku
Originální název:
Original Name:
RAF in Northern Ireland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
61. skupina RAF
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1945
Nástupce:
Successor:
ztracen status velitelství a stává se součástí Velitelství pobřežního letectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1940-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.08.1940-01.08.1945 Belfast, Dunlambert Hotel

Velitel:
Commander:
01.08.1940-12.12.1940 Carr, Charles Roderick (Air Commodore)
12.12.1940-14.08.1941 Wann, A. H. (Group Captain)
14.08.1941-05.11.1941 Pirie, George Clark (Air Vice Marshall)
05.11.1941-21.11.1941 Maltby, Paul Copeland (Air Vice Marshall)
21.11.1941-15.10.1942 Cole-Hamilton, John Beresford (Air Vice Marshall)
15.10.1942-14.03.1942 Cole, Adrian Lindley (Air Vice Marshall)
14.03.1942-07.12.1943 Stevenson, Donald Fasken (Air Vice Marshall)
07.12.1943-20.08.1944 Primrose, William Harold (Air Commodore)
20.08.1944-DD.MM.1945 Churchman, Allan Robert (Air Commodore)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.rafweb.org
URL : https://www.valka.cz/RAF-v-Severnim-Irsku-1940-1945-t64087#228732Verze : 3
MOD