Main Menu
User Menu

Velitelství leteckého výcviku [1940-1968]

Flying Training Command

     
Název:
Name:
Velitelství leteckého výcviku
Originální název:
Original Name:
Flying Training Command
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1968
Nástupce:
Successor:
Velitelství výcviku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Reading, Shinfield Park

Velitel:
Commander:
27.05.1940-06.07.1941 Pattinson, Lawrence (Air Marshal)
07.07.1941-16.08.1942 Welsh, William Lawrie (Air Marshal)
17.08.1942-05.10.1945 Babington, Philip (Air Marshal)
06.10.1945-14.10.1947 Coningham, Arthur (Air Marshal)
15.10.1947-01.03.1950 Cochrane, Ralph Alexander (Air Marshal)
01.03.1950-31.07.1952 Walmsley, Hugh (Air Marshal)
01.08.1952-19.12.1955 Pendred, Laurence (Air Marshal)
20.12.1955-01.03.1959 Atcherley, Richard (Air Marshal)
01.03.1959-23.09.1961 Constantine, Hugh (Air Marshal)
24.09.1961-15.06.1964 Walker, Augustus (Air Marshal)
26.06.1964-30.09.1966 Dunn, Patrick (Air Marshal)
01.10.1966-01.06.1968 Davis, John (Air Marshal)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.05.1940-01.03.1955 21. skupina RAF

Ručně vyplněné položky:
27.05.1940-01.03.1955 21. skupina RAF
27.05.1940-01.06.1968 23. skupina RAF
27.05.1940-15.04.1948 25. skupina RAF
27.05.1940-31.05.1947 50. skupina RAF
27.05.1940-14.07.1945 51. skupina RAF
27.05.1940-17.06.1946 54. skupina RAF
01.07.1942-19.07.1945 29. skupina RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Cmd_H3A.htm
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-leteckeho-vycviku-1940-1968-t64083#228728Verze : 0
MOD