Main Menu
User Menu

Velitelství záloh [1939-1940]

Reserve Command

     
Název:
Name:
Velitelství záloh
Originální název:
Original Name:
Reserve Command
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.05.1940
Nástupce:
Successor:
včleněno do Velitelství leteckého výcviku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.02.1939-03.09.1939 Hendon, letecká základna
04.09.1939-28.05.1940 Reading, Wantage Hall

Velitel:
Commander:
01.02.1939-27.08.1939 Courtney, Christopher Lloyd (Air Marshal)
28.08.1939-21.04.1940 Steel, John Miles (Air Chief Marshall)
22.04.1940-27.05.1940 Welsh, William Lawrie (Air Vice Marshall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.02.1939-27.05.1940 50. skupina
11.05.1939-27.05.1940 51. skupina
DD.03.1939-DD.MM.RRRR 52. skupina (neaktivována)
DD.03.1939-DD.MM.RRRR 53. skupina (neaktivována)
30.08.1939-27.05.1940 54. skupina
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Cmd_H3A.htm
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-zaloh-1939-1940-t64082#228727Verze : 0
MOD