Main Menu
User Menu

601. skupina speciálních sil [2003- ]

601st Special Forces Group

     
Název:
Name:
601. skupina speciálních sil
Originální název:
Original Name:
601. skupina speciálních sil
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.2003
Předchůdce:
Predecessor:
6. skupina speciálních sil
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.2003-31.12.2014 ministr obrany cestou ředitele Vojenského zpravodajství
01.01.2015-DD.MM.RRRR Ředitelství speciálních sil
Dislokace:
Deployed:
01.07.2003-DD.MM.RRRR Prostějov, Letecké kasárny
Velitel:
Commander:
01.07.2003-30.11.2006 Páleník, Ondrej (Plukovník)
01.12.2006-30.04.2010 Kovanda, Milan (Plukovník)
01.05.2010-30.10.2014 Řehka, Karel (Plukovník)
01.11.2014-30.04.2019 Franta, David (Plukovník)
01.05.2019-DD.MM.RRRR Skácel, Tomáš (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.07.2003-DD.MM.RRRR Velitelství a štáb
01.07.2003-DD.MM.RRRR 1. středisko speciálního výcviku
01.07.2003-DD.MM.RRRR 2. středisko speciálního průzkumu
01.07.2003-DD.MM.RRRR 3. středisko speciálního určení
01.07.2003-DD.MM.RRRR 4. středisko velení a zabezpečení
DD.10.2000-31.12.2014 Rota aktivních záloh
01.01.2014-DD.MM.RRRR 5. středisko záloh speciálních sil
Čestný název:
Honorary Name:
01.07.2003-DD.MM.RRRR generála Moravce
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR -
Poznámka:
Note:
VÚ 8280
15.02.2015 - Dokud dýchám, doufám
Zdroje:
Sources:
https://www.601skss.cz
www.acr.army.cz



URL : https://www.valka.cz/601-skupina-specialnich-sil-2003-t63669#227139Verze : 3
MOD