Main Menu
User Menu

25. protiletadlová raketová brigáda [2003-2013]

25th Anti-Aircraft Missile Brigade

     
Název:
Name:
25. protiletadlová raketová brigáda
Originální název:
Original Name:
25. protiletadlová raketová brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.2003
Předchůdce:
Predecessor:
43. protiletadlová raketová brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.2013
Nástupce:
Successor:
25. protiletadlový raketový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.2003-30.11.2003 Velitelství vzdušných sil
01.12.2003-30.06.2013 Velitelství společných sil
01.07.2013-30.11.2013 Velitelství vzdušných sil
Dislokace:
Deployed:
01.06.2003-30.11.2013 Strakonice, ?
Velitel:
Commander:
01.06.2013-31.03.2004 Provazník, Jiří (Plukovník)
01.04.2004-30.06.2010 Slavík, Josef (Plukovník)
01.07.2010-30.11.2013 Barca, Vladimír (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ackermann, Jaroslav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.2003-31.03.2006 251. protiletadlová raketová skupina KUB
01.06.2003-30.09.2008 253. prapor zabezpečení
01.06.2003-31.05.2004 442. protiletadlová raketová skupina
01.12.2003-31.03.2006 252. protiletadlová raketová skupina SHORAD
01.04.2006-30.11.2013 251. protiletadlový raketový oddíl
01.04.2006-30.11.2013 252. protiletadlový raketový oddíl

Ručně vyplněné položky:
01.06.2003-30.11.2013 Velení a štáb
01.10.2008-30.11.2013 Rota zabezpečení
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
VÚ 4312
Zdroje:
Sources:
www.mocr.army.cz
www.mocr.army.cz
https://www.25plrb.army.cz/
https://forum.presscont.eu/viewtopic.php?f=31&t=94
knihovna.unob.cz
URL : https://www.valka.cz/25-protiletadlova-raketova-brigada-2003-2013-t63590#417008Verze : 2
MOD
25. protiletadlová raketová brigáda Strakonice (25. plrb)
25. protilietadlová raketová brigáda


Vznik: 1.6.2003 reorganizáciou a redislokáciou 43. protililietadlovej raketovej brigády / 43. protiletadlová raketová brigáda Strakonice


Dislokácia: Strakonice


Krycí číslo: VÚ 4312


Nadriadený stupeň:
Velitelství letectva a PVO (1.6.2003 - 30.11.2003)
Velitelství společných sil (od 1.12.2003)



Zloženie:
251. protiletadlová raketová skupina (2003 - 31.3.2006)
252. protiletadlová raketová skupina (1.12.2003 - 31.3.2006)
442. protiletadlová raketová skupina (2003)
251. protiletadlový raketový oddíl (1.4.2006 - súč.)
252. protiletadlový raketový oddíl (1.4.2006 - súč.)
253. prapor zabezpečení (1.6.2003 - 2008)



údaje doplnené za pomoci gruppe.drei
Pozn.: zatiaľ nie je úplne jasné presné zloženie brigády počas prvých mesiacov jej činnosti....
Zdroj: www.25plrb.army.cz
URL : https://www.valka.cz/25-protiletadlova-raketova-brigada-2003-2013-t63590#226831Verze : 0
MOD
25. protilietadlová raketová brigáda je určená na plnenie úloh obrany vzdušného prietoru ČR a protivzdušnú obranu operačných zoskupení AČR.


Na plnenie úloh je vybavená protilietadlovými raketovými kompletami 2K12 Kub, 9K35 Strela-10M, 9K32 Strela-2M a RBS-70. Okrem spomenutých prostriedkov bola brigáda v minulosti vybavená aj PLRK 9K33 Osa, ktorý už bol z výzbroje vyradený.


Zdroj: archív autora
URL : https://www.valka.cz/25-protiletadlova-raketova-brigada-2003-2013-t63590#226850Verze : 0
MOD
Znak:



Zdroj:
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/25-protiletadlova-raketova-brigada-2003-2013-t63590#233464Verze : 0
MOD
Velitelství 25. protiletadlové raketové brigády (25. plrb):
- velitel: plk. gšt. Ing. Vladimír Barca, MSS
- zástupce velitele: pplk. Ing. Dalibor Zvonek (od 1.1.2011)
- náčelník štábu: pplk. Ing. Jaroslav Ackermann
- ZNŠ-S: mjr. Ing. Marek Breburda
- ZNŠ-O: pplk. Ing. Vladimír Raffaj


Velitelství 251. protiletadlového raketového oddílu (251. plro):
- velitel: pplk. Ing. Petr
Prskavec
- zástupce velitele: mjr. Ing. Alan
Dubový
- náčelník štábu: mjr.Ing. Luděk
Teger
- ZNŠ: kpt. Ing. Petra Kantorová


Velitelství 252. protiletadlového raketového oddílu (252. plro):
- velitel: pplk. Ing. Jaroslav Daverný
- zástupce velitele: kpt. Jan Suchý
- náčelník štábu: mjr. Ing. Vlastimil Hujer
- ZNŠ: kpt. Ing. Vladan Šamánek


Veliteství roty zabezpečení:
- velitel: kpt. Ing. František Borovka
- zástupce velitele: npor. Ing. Zdeněk Kolář


Vrchní praporčíci:
- 25. plrb: nprap. Petr Frolík
- 251. plro: prap. Petr Jaroš
- 252. plro: nprap. Josef Skrovný
- vedoucí praporčík roty zabezpečení: nrtm. František Mutl


Zdroj:
https://www.25plrb.army.cz/veleni.php
URL : https://www.valka.cz/25-protiletadlova-raketova-brigada-2003-2013-t63590#307242Verze : 0
Organizační struktura 25. plrb


Zveřejněno s laskavým dovolením pana plukovníka Štěpánka


Zdroj: www.25plrb.army.cz
URL : https://www.valka.cz/25-protiletadlova-raketova-brigada-2003-2013-t63590#313347Verze : 0