Main Menu
User Menu

4. turkestánská střelecká divize [1922-1936]

4th Turkestan Rifle Division / 4-я туркестанская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
4. turkestánská střelecká divize
Originální název:
Original Name:
4-я туркестанская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
4. turkestánská střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
21.05.1936
Nástupce:
Successor:
72. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1922-04.06.1926 Turkestánský front
04.06.1926-DD.MM.1931 Středoasijský vojenský okruh
DD.MM.1931-21.05.1936 Leningradský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
31.12.1922-04.06.1923 středoasijské válčiště
04.06.1923-DD.MM.1931 Alma-Ata, ? /
DD.MM.1931-21.05.1936 Leningrad, ? /

Velitel:
Commander:
31.12.1922-DD.07.1925 ?, ? ( )
DD.07.1925-DD.01.1926 Kulešov, Alexandr Děmjanovič ( )
DD.01.1926-DD.11.1929 ?, ? ( )
DD.11.1929-DD.02.1930 Smirnov, Andrej Kirillovič ( )
DD.02.1930-DD.01.1931 ?, ? ( )
DD.01.1931-DD.04.1935 Zjuk-Něchamkin, Michail Osipovič ( )
DD.04.1935-DD.10.1935 ?, ? ( )
DD.10.1935-DD.11.1935 Kalvan, Josif Ivanovič ( )
DD.11.1935-DD.05.1936 Kalvan, Josif Ivanovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/4-turkestanska-strelecka-divize-1922-1936-t62997#564737Verze : 3
MOD