Main Menu
User Menu

2. turkestánská střelecká divize [1922-1936]

2nd Turkestan Rifle Division / 2-я туркестанская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
2. turkestánská střelecká divize
Originální název:
Original Name:
2-я туркестанская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
2. turkestánská střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
21.05.1936
Nástupce:
Successor:
62. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1922-04.06.1926 Turkestánský front
04.06.1926-DD.MM.1931 Středoasijský vojenský okruh
DD.MM.1931-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-21.05.1936 8. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
31.12.1922-04.06.1926 středoasijské válčiště
04.06.1926-DD.MM.1931 Kokand, ?
DD.MM.1931-21.05.1936 Bělaja Cerkov, ? /

Velitel:
Commander:
31.12.1922-DD.05.1924 Todorskij, ? ( )
DD.05.1924-DD.10.1924 Sokolovskij, Vasilij Danilovič ( )
DD.10.1924-DD.01.1926 Kalmykov, Michail Vasiljevič ( )
DD.01.1926-DD.11.1926 Kazanskij, Jevgenij Sergejevič ( )
DD.11.1926-DD.05.1927 Cvetajev, Vjačeslav Dmitrijevič ( )
DD.05.1927-DD.MM.1929 Roze, Volděmar Rudolfovič ( )
DD.MM.1929-DD.11.1931 Vasiljev, Vasilij Jefimovič ( )
DD.11.1931-DD.11.1935 Kuzněcov, Vasilij Ivanovič ( )
DD.11.1935-21.05.1936 Vencov-Kranc, Semjon Ivanovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/2-turkestanska-strelecka-divize-1922-1936-t62995#564734Verze : 5
MOD