Main Menu
User Menu

2. kavkazská střelecká divize [1922-1936]

2nd Caucasus Rifle Division / 2-я кавказская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
2. kavkazská střelecká divize
Originální název:
Original Name:
2-я кавказская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
2. kavkazská střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
21.05.1936
Nástupce:
Successor:
60. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-17.08.1923 Samostatná kavkazská armáda
17.08.1923-DD.MM.1931 Kavkazská armáda
DD.MM.1931-12.05.1934 Ukrajinský vojenský okruh
12.05.1934-21.05.1936 17. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-DD.MM.1931 Baku, ? /
DD.MM.1931-21.05.1936 Ovruč, ?

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.MM.1923 Todorskij, Alexandr Ivanovič
DD.MM.1923-22.07.1924 Borisenko, Anton Nikolajevič
22.07.1924-01.12.1928 Baranovič, Jefim Vikenťjevič
01.12.1928-DD.01.1930 Kazanskij, Jevgenij Sergejevič
DD.MM.RRRR-21.05.1936 Lvov, Vladimir Nikolajevič
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
30.12.1922-21.05.1936 Kavkazská střelecká divize Alexandra Karloviče Stěpina
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/2-kavkazska-strelecka-divize-1922-1936-t62990#564766Verze : 3
MOD