Main Menu
User Menu

165. střelecká divize [1941-1946]

165th Rifle Division / 165-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
165. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
165-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
436. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-01.06.1942 6. gardový střelecký sbor
01.06.1942-01.07.1942 59. armáda
01.07.1942-01.01.1943 52. armáda
01.03.1943-01.04.1943 54. armáda
01.08.1943-01.09.1943 8. armáda
01.10.1943-01.12.1943 93. střelecký sbor
01.12.1943-01.02.1944 97. střelecký sbor
01.02.1944-01.03.1944 12. gardový střelecký sbor
01.03.1944-01.04.1944 77. střelecký sbor
01.04.1944-01.05.1944 125. střelecký sbor
01.05.1944-01.09.1944 129. střelecký sbor
01.09.1944-01.10.1944 114. střelecký sbor
01.10.1944-DD.05.1945 96. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.12.1941-17.06.1942 Solenov, Pavel Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
18.06.1942-20.01.1944 Morozov, Vasilij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
21.01.1944-22.01.1944 Pilipenko, Anatolij Akimovič (Polkovnik / Полковник)
23.01.1944-26.01.1944 Morozov, Vasilij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
25.01.1944-09.05.1945 Kaladze, Nikolaj Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/HrrUxw
URL : https://www.valka.cz/165-strelecka-divize-1941-1946-t62936#523681Verze : 0
MOD