Main Menu
User Menu

130. střelecká divize [1943-1945]

130th Rifle Division / 130-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
130. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
130-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1943-01.06.1943 28. armáda
01.06.1943-01.12.1943 37. střelecký sbor
01.12.1943-01.03.1944 63. střelecký sbor
01.03.1944-01.05.1944 9. střelecký sbor
01.05.1944-DD.MM.1945 128. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
03.05.1943-06.05.1943 Ruchlenko, Fedor Maximovič (Polkovnik / Полковник)
07.05.1943-30.01.1945 Syčov, Konstantin Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.02.1945-11.05.1945 Polov, Konstantin Stěpanovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/K06jJg
URL : https://www.valka.cz/130-strelecka-divize-1943-1945-t62903#522681Verze : 0
MOD