Main Menu
User Menu

132. střelecká divize [1939-1946]

132nd Rifle Division / 132-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
132. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
132-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1940-12.07.1941 67. střelecký sbor
12.07.1941-11.11.1941 20. střelecký sbor
11.11.1941-13.03.1943 13. armáda
13.03.1943-01.10.1943 28. střelecký sbor
01.10.1943-20.10.1943 77. střelecký sbor
20.10.1943-01.04.1944 105. střelecký sbor
01.04.1944-01.07.1944 25. střelecký sbor
01.07.1944-DD.05.1945 129. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
16.08.1939-15.10.1941 Birjuzov, Sergej Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1941-16.02.1942 Miščenko, Andrej Avksentěvič (Polkovnik / Полковник)
17.02.1942-17.04.1942 Birjuzov, Sergej Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.04.1942-12.06.1942 Dudkin, Michail Arkaděvič (Major / Mайор)
13.06.1942-09.10.1943 Škryljev, Timofej Kalinovič (Geněral-major / Генерал-майор)
10.10.1943-05.11.1943 Pachomov, Ivan Sergejevič (Polkovnik / Полковник)
06.11.1943-01.12.1943 Stěfanovič, Ignat Timofejevič (Polkovnik / Полковник)
02.12.1943-29.12.1943 Bělov, Alexej Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
30.12.1943-04.05.1944 Gavilevskij, Pjotr Savvič (Polkovnik / Полковник)
05.05.1944-12.08.1944 Cvintarnyj, Jakov Gerasimovič (Polkovnik / Полковник)
21.08.1944-20.10.1944 Smirnov, Nikolaj Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
21.10.1944-09.05.1945 Solovjov, Ivan Vladimirovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/Gwvxyc
URL : https://www.valka.cz/132-strelecka-divize-1939-1946-t62901#525479Verze : 0
MOD