Main Menu
User Menu

136. střelecká divize [1943-1945]

136th Rifle Division / 136-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
136. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
136-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
118. střelecká brigáda / 140. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.08.1943-01.10.1943 73. střelecký sbor
01.10.1943-01.11.1943 50. střelecký sbor
01.11.1943-01.12.1943 51. střelecký sbor
01.12.1943-01.03.1944 47. střelecký sbor
01.03.1944-01.04.1944 2. tanková armáda
01.04.1944-01.09.1944 21. střelecký sbor
01.09.1944-01.10.1944 102. střelecký sbor
01.10.1944-DD.05.1945 47. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
17.05.1943-03.06.1943 Miljajev, Leonid Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
04.06.1943-04.06.1944 Puzikov, Ivan Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.06.1944-26.12.1944 Meščerjakov, Michail Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
27.12.1944-09.05.1945 Trudoljubov, Vasilij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/zIhG0W
URL : https://www.valka.cz/136-strelecka-divize-1943-1945-t62897#523563Verze : 0
MOD