Main Menu
User Menu

1. gardová motostřelecká divize [1941-1943]

1st Guards Motorised Rifle Division / 1-я гвардейская мотострелковая дивизия

     
Název:
Name:
1. gardová motostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
1-я гвардейская мотострелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
1. tanková divize
Datum zániku:
Disbanded:
23.01.1943
Nástupce:
Successor:
1. gardová střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.09.1941-DD.09.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.09.1941-DD.10.1941 40. armáda
DD.10.1941-DD.01.1942 33. armáda
DD.01.1942-DD.04.1942 43. armáda
DD.04.1942-DD.07.1942 Západní front
DD.07.1942-DD.08.1942 16. armáda
DD.08.1942-DD.09.1942 3. tanková armáda
DD.09.1942-DD.10.1942 61. armáda
DD.10.1942-DD.12.1942 20. armáda
DD.12.1942-23.01.1943 5. armáda
Dislokace:
Deployed:
21.09.1941-DD.09.1941 Možajsk, ? /
DD.09.1941-23.01.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
21.09.1941-30.11.1941 Lizjukov, Alexandr Iljič (plukovník)
30.11.1941-15.12.1941 Novikov, (generálmajor)
15.12.1941-17.01.1942 Jovlev, (plukovník)
17.01.1942-24.02.1942 Afonin, (plukovník)
24.02.1942-03.12.1942 Revjakin, (generálmajor)
03.12.1942-23.01.1943 Kropotkin, (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
21.09.1941 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič i kol.: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/1-gardova-motostrelecka-divize-1941-1943-t62811#533724Verze : 1
MOD