Main Menu
User Menu

3. gardová jezdecká divize [1941-1945]

3rd Guards Cavalry Division / 3-я гвардейская кавалерийская дивизия

     
Název:
Name:
3. gardová jezdecká divize
Originální název:
Original Name:
3-я гвардейская кавалерийская дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
50. jezdecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.11.1941-DD.MM.1945 2. gardový jezdecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.11.1941-30.12.1941 Plijev, Issa Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.01.1942-28.02.1942 Kartavenko, Andrej Markovič (Podpolkovnik / Подполковник)
01.03.1942-09.05.1945 Jagodin, Michail Danilovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/YlKKpC
https://tankfront.ru/ussr/kd/gvkd03.html
URL : https://www.valka.cz/3-gardova-jezdecka-divize-1941-1945-t62753#524490Verze : 0
MOD