Main Menu
User Menu

186. střelecká divize [1939-1947]

186th Rifle Division / 186-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
186. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
186-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-01.10.1941 62. střelecký sbor
01.10.1941-01.11.1942 22. armáda
01.11.1942-01.05.1943 39. armáda
01.05.1943-01.08.1943 25. střelecký sbor
01.08.1943-01.09.1943 3. armáda
01.09.1943-01.10.1943 53. střelecký sbor
01.10.1943-01.03.1944 41. střelecký sbor
01.03.1944-01.08.1944 80. střelecký sbor
01.08.1944-09.05.1945 46. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
19.08.1939-12.09.1941 Birjukov, N. I. (Geněral-major / Генерал-майор)
12.09.1941-DD.10.1941 Pilipenko, A. P. (Polkovnik / Полковник)
DD.10.1941-DD.MM.RRRR Zygin, A. I. (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.02.1942-DD.08.1942 Nikitin, M. I. (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.MM.1942-DD.MM.1943 Urbanovič, V. K. (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.1943-DD.MM.1943 Jackevič, (Polkovnik / Полковник)
DD.08.1943-DD.11.1944 Revuněnkov, Grigorij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Veličko, S. S. (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/2xvCt4
www.poisk-pobeda.ru
URL : https://www.valka.cz/186-strelecka-divize-1939-1947-t62599#523415Verze : 0
MOD