Main Menu
User Menu

254. střelecká divize [1941-1945]

254th Rifle Division / 254-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
254. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
254-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1945
Nástupce:
Successor:
27. motostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1941-01.09.1941 22. střelecký sbor
01.09.1941-01.06.1942 11. armáda
01.06.1942-01.02.1943 27. armáda
01.02.1943-01.04.1943 11. armáda
01.04.1943-01.05.1943 34. armáda
01.05.1943-01.08.1943 52. armáda
01.08.1943-01.06.1944 73. střelecký sbor
01.06.1944-01.09.1944 52. armáda
01.09.1944-01.10.1944 21. gardový střelecký sbor
01.10.1944-01.11.1944 78. střelecký sbor
01.11.1944-01.04.1945 73. střelecký sbor
01.04.1945-DD.05.1945 78. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.07.1941-15.10.1941 Pochaznikov, Petr Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1941-16.11.1941 Kuzněcov, Ivan Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.11.1941-17.07.1943 Batickij, Pavel Fjodorovič (Polkovnik / Полковник)
18.07.1943-13.11.1943 Dryčkin, Dmitrij Aristarchovič (Polkovnik / Полковник)
14.11.1943-21.01.1944 Putějko, Michail Konstantinovič (Polkovnik / Полковник)
23.01.1944-08.04.1944 Zelenkov, Jakov Dmitrijevič (Polkovnik / Полковник)
09.04.1944-20.04.1945 Putějko, Michail Konstantinovič (Geněral-major / Генерал-майор)
21.04.1945-05.05.1945 Andrianov, Vladimir Vladimirovič (Polkovnik / Полковник)
06.05.1945-11.05.1945 Živalev, Petr Kirillovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/fXpDgZ
URL : https://www.valka.cz/254-strelecka-divize-1941-1945-t62417#525466Verze : 0
MOD