Main Menu
User Menu

68. gardová tanková brigáda [1945-1945]

68th Guards Tank Brigade / 68-я гвардейская танковая бригада

     
Název:
Name:
68. gardová tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
68-я гвардейская танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.03.1945
Předchůdce:
Predecessor:
93. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.03.1945-10.06.1945 4. gardová tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
19.03.1945-25.04.1945 Marjachin, Sergej Stěpanovič (Polkovnik / Полковник)
25.04.1945-10.06.1945 Chmylov, Kalin Trofimovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.03.1945-10.06.1945 Sokolovskij, Timofej Grigorjevič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/gvtbr68.html
URL : https://www.valka.cz/68-gardova-tankova-brigada-1945-1945-t62021#524752Verze : 0
MOD