Main Menu
User Menu

45. gardová tanková brigáda [1943-1945]

45th Guards Tank Brigade / 45-я гвардейская танковая бригада

     
Název:
Name:
45. gardová tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
45-я гвардейская танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
200. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.10.1943-10.06.1945 11. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
23.10.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
23.10.1943-10.06.1945 Morgunov, Nikolaj Viktorovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
30.10.1943-10.06.1945 Iščuk, Maxim Petrovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
06.01.1944-10.06.1945 Gusjatynská gardová tanková brigáda
Vyznamenání:
Decorations:
26.04.1945 Řád Lenina
10.08.1944 Řád rudého praporu
18.04.1944 Řád Suvorova, 2. stupeň
08.04.1944 Řád Bohdana Chmelnického, 2. stupeň
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/gvtbr45.html
URL : https://www.valka.cz/45-gardova-tankova-brigada-1943-1945-t61998#526066Verze : 0
MOD