Main Menu
User Menu

311. střelecká divize [1941-1945]

311th Rifle Division / 311-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
311. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
311-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-01.10.1941 48. armáda
01.10.1941-01.12.1941 4. armáda
01.12.1941-01.12.1943 54. armáda
01.12.1943-01.05.1944 99. střelecký sbor
01.05.1944-01.07.1944 7. střelecký sbor
01.07.1944-01.11.1944 14. střelecký sbor
01.11.1944-01.01.1945 60. střelecký sbor
01.01.1945-29.05.1945 89. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.07.1941-21.08.1941 Gogunov, Ivan Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
22.08.1941-16.09.1941 Orlenko, Timofej Semjonovič (Polkovnik / Полковник)
17.09.1941-30.11.1941 Parchomenko, Fjodor Nazarovič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.12.1941-27.04.1942 Bijakov, Sergej Timofejevič (Polkovnik / Полковник)
28.04.1942-03.12.1942 Zolotarev, Vasilij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
04.12.1942-21.02.1943 Svilkin, Teodor-Verner Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
22.02.1943-06.04.1943 Andrejev, Fjodor Izotovič (Polkovnik / Полковник)
07.04.1943-09.05.1945 Vladimirov, Boris Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/hYOT0v
URL : https://www.valka.cz/311-strelecka-divize-1941-1945-t61911#524494Verze : 0
MOD