Main Menu
User Menu

348. střelecká divize [1941-1946]

348th Rifle Division

348. strelecká divízia

348-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
348. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
348-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.08.1941-08.11.1941 Povolžský vojenský okruh
08.11.1941-28.11.1941 60. záložní armáda
28.11.1941-22.01.1942 30. armáda
22.01.1942-02.02.1942 31. armáda
02.02.1942-28.09.1942 30. armáda
28.09.1942-25.11.1942 Kalininský front
25.11.1942-28.12.1942 39. armáda
28.12.1942-29.01.1943 1. úderná armáda
29.01.1943-27.02.1943 53. armáda
12.03.1943-10.04.1943 2. záložní armáda
27.04.1943-23.12.1943 63. armáda
23.12.1943-20.08.1945 35. střelecký sbor
20.08.1945-DD.04.1946 40. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.08.1941-21.09.1942 Ljuchtikov, Anisim Stěfanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
22.09.1942-21.04.1943 Iljičov, Ivan Afanasjevič (Polkovnik / Полковник)
25.04.1943-26.05.1943 Mochin, Ivan Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.05.1943-20.06.1944 Grigorjevskij, Ivan Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
21.06.1944-30.08.1944 Nikitin, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
31.08.1944-09.05.1945 Grekov, Michail Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
06.07.1944-DD.04.1946 Bobrujská
Vyznamenání:
Decorations:

09.08.1944

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

05.04.1945

Řád Kutuzova, 2. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 2nd Class /1943-1991/
Opден Кутузова II степени
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://goo.gl/dWsklF
http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/1416689
URL : https://www.valka.cz/348-strelecka-divize-1941-1946-t61799#525463Verze : 0
MOD