339. střelecká divize [1941-1945]

339th Rifle Division / 339-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
339. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
339-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1941-DD.01.1942 9. armáda
DD.02.1942-DD.11.1942 56. armáda
DD.12.1942-DD.03.1943 47. armáda
DD.05.1943-DD.06.1943 121. střelecký sbor
DD.07.1943-DD.09.1943 22. střelecký sbor
DD.09.1943-DD.05.1945 16. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
29.08.1941-15.12.1941 Pychtin, Alexandr Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
16.12.1941-11.08.1942 Morozov, Pavel Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
14.08.1942-16.11.1943 Kulakov, Teodor Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.11.1943-01.03.1944 Pustovit, Grigorij Mironovič (Polkovnik / Полковник)
02.03.1944-09.05.1945 Vasilenko, Gavriil Tarasovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/D6bqqz
URL : https://www.valka.cz/339-strelecka-divize-1941-1945-t61789#525416Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!