Main Menu
User Menu

11. gardová vševojsková armáda [1946-1992]

11th Guards Combined Arms Army

11-я гвардейская общевойсковая aрмия

     
Název:
Name:
11. gardová vševojsková armáda
Originální název:
Original Name:
11-я гвардейская общевойсковая aрмия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.02.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Zvláštní vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1992
Nástupce:
Successor:
11. gardová vševojsková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.02.1946-31.12.1991 Pobaltský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
26.02.1946-04.06.1946 Königsberg
04.06.1946-31.12.1991 Kaliningrad /

Velitel:
Commander:
26.02.1946-25.10.1946 Galickij, Kuzma Nikitič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
25.10.1946-23.07.1950 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
23.07.1950-08.06.1954 Batov, Pavel Ivanovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
08.06.1954-15.07.1955 Koševoj, Pjotr Kirillovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
15.07.1955-16.04.1958 Gusakovskij, Josif Iraklijevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
16.04.1958-25.05.1959 Marčenko, Jefim Timofejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.05.1959-23.09.1960 Marčenko, Jefim Timofejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
23.09.1960-13.12.1961 Povalij, Michail Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
13.12.1961-27.04.1962 Ambarjan, Chačik Ivasovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.04.1962-19.03.1966 Ambarjan, Chačik Ivasovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
19.03.1966-23.02.1967 Altunin, Alexandr Těrenťjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.02.1967-28.06.1968 Altunin, Alexandr Těrenťjevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
28.06.1968-16.10.1971 Naumenko, Jurij Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
16.10.1971-04.11.1971 ?, ? ( )
04.11.1971-20.03.1974 Suchorukov, Dmitrij Semjonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
20.03.1974-14.02.1977 Ivanov, Alexandr Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
14.02.1977-DD.03.1979 Ivanov, Alexandr Alexejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.03.1979-05.05.1980 Petrov, Jurij Viktorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
05.05.1980-DD.07.1982 Petrov, Jurij Viktorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.07.1982-28.04.1984 Platov, Vladimir Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.04.1984-DD.MM.1985 Platov, Vladimir Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.MM.1985-DD.MM.1988 ?, ? ( )
DD.MM.1988-04.01.1989 Grekov, Jurij Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
04.01.1989-31.12.1991 Melničuk, Fjodor Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.01.1946-12.03.1957 16. gardový střelecký sbor
26.02.1946-07.05.1992 1. tanková divize
26.02.1946-22.06.1956 36. gardový střelecký sbor
DD.07.1956-25.06.1957 5. gardová střelecká divize
01.08.1956-04.06.1957 10. střelecký sbor
12.03.1957-25.06.1957 1. gardová střelecká divize - 2. formování
12.03.1957-01.09.1960 16. gardová motostřelecká divize
12.03.1957-25.06.1957 28. gardová mechanizovaná divize
12.03.1957-01.07.1959 5. gardová motostřelecká divize
04.06.1957-DD.06.1960 10. armádní sbor
25.06.1957-31.12.1991 1. gardová motostřelecká divize
17.11.1964-20.08.1968 18. gardová motostřelecká divize
DD.04.1991-07.05.1992 18. gardová motostřelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
22.02.1968 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
26.02.1946-31.12.1991 VÚ 15215
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/11-gardova-vsevojskova-armada-1946-1992-t61523#513578Verze : 1
MOD