Main Menu
User Menu

Přímořská skupina vojsk [1943-1945]

Maritime Group of Forces / Приморская группа войск

     
Název:
Name:
Přímořská skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Приморская группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.08.1945
Nástupce:
Successor:
1. dálnovýchodní front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1943-05.06.1945 Dálnovýchodní front
05.06.1945-05.08.1945 Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1943-05.08.1945 Vorošilov

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-DD.07.1945 Parusinov, Filipp Alexejevič (generálporučík)
DD.07.1945-05.08.1945 Mereckov, Kirill Afanasjevič (maršál Sovětského svazu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1943-DD.07.1945
DD.07.1945-05.08.1945 Krutikov, Alexej Nikolajevič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1943-05.08.1945 1. armáda
19.03.1945-05.08.1945 9. letecká armáda
25.03.1945-05.08.1945 25. armáda
DD.04.1945-04.08.1945 35. armáda
DD.05.1945-05.08.1945 5. armáda
DD.06.1945-05.08.1945 10. mechanizovaný sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. i dr.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
Glantz, D. M.: Srpnová bouře. Sovětská strategická ofensiva v Mandžusku v roce 1945. Praha 2006.
URL : https://www.valka.cz/Primorska-skupina-vojsk-1943-1945-t61343#565589Verze : 2
MOD