Main Menu
User Menu

Přímořská skupina vojsk [1942-1942]

Maritime Group of Forces / Приморская группа войск

     
Název:
Name:
Přímořská skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Приморская группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.08.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.07.1942-17.08.1942 Zakavkazský front
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
28.07.1942-17.08.1942 Čerevičenko, Jakov Timofejevič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.07.1942-20.08.1942 1. střelecký sbor
28.07.1942-01.09.1942 18. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. i dr.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
URL : https://www.valka.cz/Primorska-skupina-vojsk-1942-1942-t61342#287458Verze : 3
MOD