Main Menu
User Menu

Severokavkazský front [1942-1942]

North-Caucasian Front / Северо-Кавказский фронт

     
Název:
Name:
Severokavkazský front
Originální název:
Original Name:
Северо-Кавказский фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní velitelství vojsk severokavkazského směru


Datum zániku:
Disbanded:
03.09.1942
Nástupce:
Successor:
Černomořská skupina vojsk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.05.1942-03.09.1942 Hlavní stan nejvyššího velení


Dislokace:
Deployed:
20.05.1942-03.09.1942 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
20.05.1942-03.09.1942 Buďonnyj, Semjon Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.05.1942-29.07.1942 Zacharov, Georgij Fjodorovič (generálmajor)
29.07.1942-03.09.1942 Antonov, Alexej Innokenťjevič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.05.1942-28.07.1942 1. střelecký sbor
20.05.1942-26.08.1942 17. jezdecký sbor
20.05.1942-25.07.1942 51. armáda
DD.05.1942-DD.06.1942 44. armáda
DD.05.1942-DD.09.1942 47. armáda
03.06.1942-05.09.1942 5. letecká armáda
28.06.1942-01.09.1942 4. letecká armáda
29.07.1942-05.08.1942 24. armáda
29.07.1942-01.08.1942 51. armáda
DD.07.1942-DD.08.1942 14. tankový sbor
DD.07.1942-DD.09.1942 56. armáda
DD.07.1942-DD.08.1942 Donská skupina vojsk
23.08.1942-03.09.1942 Tuapský obranný prostor
27.08.1942-03.09.1942 4. gardový jezdecký sbor
DD.08.1942-DD.MM.1942 Novorossijský obranný prostor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/Severokavkazsky-front-1942-1942-t61314#514590Verze : 0
MOD