Main Menu
User Menu

Volchovský front [1941-1942]

Volkhov Front / Волховский фронт

     
Název:
Name:
Volchovský front
Originální název:
Original Name:
Волховский фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.04.1942
Nástupce:
Successor:
Volchovská skupina vojsk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.12.1941-23.04.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
17.12.1941-23.04.1942 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
17.12.1941-23.04.1942 Měreckov, Kirill Afanasjevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.12.1941-28.12.1942 Stělmach, Grigorij Davydovič (Komandir brigady / Командир бригады)
28.12.1941-23.04.1942 Stělmach, Grigorij Davydovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.12.1941-23.04.1942 52. armáda
18.12.1941-25.12.1941 26. armáda
18.12.1941-23.04.1942 4. armáda
25.12.1941-23.04.1942 2. úderná armáda
DD.12.1941-23.04.1942 59. armáda
20.01.1942-23.04.1942 13. jezdecký sbor
DD.01.1942-DD.02.1942 4. gardová střelecká divize
27.02.1942-23.04.1942 3. zákopnická brigáda
DD.03.1942-23.04.1942 6. gardový střelecký sbor
DD.07.1942-DD.08.1942 116. samostatná armádní průzkumná letka - 1. formováni

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
Na Volchovskom frontě 1941-1944 gg. Moskva, Nauka 1982.
URL : https://www.valka.cz/Volchovsky-front-1941-1942-t61295#513908Verze : 0
MOD